Do představenstva komory by rádo zamířilo 28 lidí, zhruba dvě třetiny z nich jsou muži, třetina ženy. Mimo dvacet lidí kandidujících za platformy Moderní advokacie a Komora 2.0 tak jde o dalších osm zájemců, nejvýraznější z nich jsou Michal Žižlavský, Jan Krampera, Hana Lenghartová nebo Tomáš Nahodil. Do nejvyššího vedení ČAK by se rád vrátil její dřívější místopředseda Vladimír Papež, který v představenstvu pracoval už 27 let a skončil v něm v roce 2017.
Největší zájem je o členství v Kárné komisi, hlásí se do ní 34 kandidátek a 92 kandidátů. Jen lehce méně lidí usiluje o post v Kontrolní radě. V obou případech jsou stejně jako u představenstva ženy ve zhruba třetinové menšině. Mužští kandidáti výrazně převažují v zájmu o členství v Odvolací kárné komisi, o níž usiluje 11 mužů a pouhé dvě ženy, konkrétně dřívější šéfka Kocián Šolc Balaštík Dagmar Dubecká a Ivana Syrůčková, společnice kanceláře Syrůčková, Pavlovský, Vaňková.
Už dříve jsem psal, že vzhledem k silným jménům kandidátů půjde právě tady o souboj titánů. K již dříve známým jménům jako Tomáš Sokol, Robert Němec nebo Jiří Matzner totiž přidejme i dřívějšího dlouholetého předsedu České advokátní komory Martina Vychopně.
Jak víte, na legalwebu přípravy sněmu i předvolební snahy jednotlivých kandidátů intenzivně sledujeme. Aktuálně rezonoval náš článek nazvaný „Komora 2.0 o duševním zdraví v advokacii: Všímejte si sebe a říkejte, když je toho moc“, jímž se dál snažíme držet téma, které právě tato platforma otevřela na své dřívější akci.
Jinak je ale legalweb také plný informací z realitního trhu. Ať již jde o možná vůbec první velký rozhovor, který poskytla Olga Kaizar po svém odchodu z PwC Legal do Rowan Legal nebo o rozbor statistik Dostupného advokáta, které podle jeho zakladatele Ondřeje Preusse potvrzují, že tento trh i s ním spojené poradenství fungují sezónně.