„Minulý týden se za mnou naposledy zavřely točicí dveře v Deloitte a Deloitte Legal a po 21 letech jsem se vydal za dalším dobrodružstvím. Jestli to nové bude stejně výživné, tak se mám na co těšit: přátelé, perfektní klienti a pořád inspirující kolegové a prostředí. Za těch 21 let mám pocit, jako bych vystřídal nejméně tři zaměstnání. Ale bylo to jen jedno zaměstnání, moje první, a na to se nezapomíná,“ napsal na začátku týdne na Linked-In Jan Procházka a oznámil tím svůj odchod z Deloitte Legal.
Procházka totiž ještě jako student nastoupil do kanceláře Ambruz & Dark a šel s ní její další cestou, tedy i pod křídla Deloittu. Partnerem advokátní kanceláře Deloitte Legal se pak stal v roce 2017.
Nyní ale jeho nástup oznámila kancelář Havel & Partners, a to rovněž na pozici partnera, v níž má rozvíjet právě praxi bankovnictví a financí. V kanceláří se na ni v tuto chvíli specializují „tři desítky zkušených právníků a právniček, včetně šesti partnerů“.
„Bankovnictví a finance představují pro naši kancelář jednu z klíčových specializací, která dlouhodobě roste. Jan k nám přináší nejen své detailní odborné znalosti a bohaté zkušenosti, ale i schopnost propojovat regulatorní poradenství s aktuálními požadavky trhu,“ uvedl k novince řídící partner kanceláře Jaroslav Havel. „Jeho příchod nám umožní dále rozvíjet špičkovou expertizu a ještě efektivněji reagovat na potřeby bank, pojišťoven, investičních fondů i fintech společností.“
Jan Procházka se, jak rovněž připomíná kancelář Havel & Partners, „specializuje taktéž na oblast pracovního práva, včetně standardní pracovněprávní agendy i oblasti flexibility, inovativních benefitů a nadnárodních vysílání. Má zkušenosti s vyjednáváním podmínek v pracovních i manažerských smlouvách i smlouvách s členy statutárního orgánu. Zastupoval i klienty v soudní i mimosoudní fázi rozvazování pracovního poměru nebo vedl projekty zaměřené na posouzení odpovědnosti zaměstnance či statutárního orgánu za škodu a nastavení corporate governance“.